::::::::    Den 18. november 2019 04:58:07    ::::::::::::::

Home Sitemap Anbefal siden til en ven Print siden

   

  

Menu

 Startsiden
 Alle Nyheder
 København
 Teams
 Program
    Program til download
 Resultater
 Indkvartering
 Stadions
 Sponsorer
 Billeder

  

Information

Danish Police
Sports Association

Puggårdsgade 2,5.th.
DK-1573 København V
Denmark

CVR Nr. 31907756

Telefon: 35219270-35219271
Telefax: 35210208

[email protected]

  

 

  

Kampprogram


Kampdag 1 - mandag den 11. juni 2012:
Gruppe ADanmark
Danmark10:00NorgeNorge
Kamp 1Dommer:
Stadion: Valby Idrætspark
Gruppe AEnglandEngland14:00ØstrigØstrig
Kamp 2Dommer:Stadion: Østerbro Stadion
Gruppe BTjekkiet
Tjekkiet10:00FinlandFinland
Kamp 3Dommer:Stadion: Sundby Idrætspark
Gruppe BFrankrig
Frankrig14:00TysklandTyskland
Kamp 4Dommer:Stadion: Tingbjerg Idrætspark
Kampdag 2 - tirsdag den 12. juni 2012:
Gruppe AØstrigØstrig10:00DanmarkDanmark
Kamp 5Dommer:Stadion: Valby Idrætspark
Gruppe ANorgeNorge14:00EnglandEngland
Kamp 6Dommer:Stadion: Østerbro Stadion
Gruppe BFinlandFinland10:00FrankrigFrankrig
Kamp 7Dommer:Stadion: Tingbjerg Idrætspark
Gruppe BTysklandTyskland14:00TjekkietTjekkiet
Kamp 8Dommer:Stadion: Sundby Idrætspark
Kampdag 3 - onsdag den 13. juni 2012
Gruppe ADanmarkDanmark14:00EnglandEngland
Kamp 9Dommer:Stadion: Valby Idrætspark
Gruppe ANorgeNorge14:00ØstrigØstrig
Kamp 10Dommer:Stadion: Østerbro Idrætspark
Gruppe BFrankrigFrankrig10:00TjekkietTjekkiet
Kamp 11Dommer:Stadion: Tingbjerg Idrætspark
Gruppe BTysklandTyskland10:00FinlandFinland
Kamp 12Dommer:Stadion: Sundby Idrætspark
Kampdag 4 - fredag den 15. juni 2012
SemifinaleØstrig
Østrig10:00FrankrigFrankrig
Kamp 13Dommer
Lucia Ratajova
Stadion: Østerbro Idrætspark
SemifinaleTyskland
Tyskland14:00NorgeNorge
Kamp 14Dommer:
Marianne Svendsen
Stadion: Valby Idrætspark
PlaceringForenede
Kongerige
England10:00FinlandFinland
Kamp 15Dommer:
Paul Knudsen
Stadion: Tingbjerg Idrætspark
PlaceringTjekkiet
Tjekkiet14:00DanmarkDanmark
Kamp 16Dommer:
Lars Christoffersen
Stadion: Sundby Idrætspark
Kampdag 5 - lørdag den 16. juni 2012
7.-8. placeringForenede Kongerige
England10:00DanmarkDanmark
Kamp 17Dommer:
Lucia Ratajova
Stadion: Sundby Idrætspark
5.-6. placeringFinland
Finland10:00TjekkietTjekkiet
Kamp 18Dommer:
Lars Christoffersen
Stadion: Østerbro Stadion
BronzekampØstrig
Østrig13:00NorgeNorge
Kamp 19Dommer:
Kenn Hansen
Stadion: Tingbjerg Idrætspark
FinaleFrankrig
Frankrig16:00TysklandTyskland
Kamp 20Dommer:
Marianne Svendsen
Stadion: Valby Idrætspark


 

 

Tryk her for udskrift venlig version! Udskriftsvenligt


 Copyright © 2003 - 2019 SiteSystem.dk

Dette produkt er givet i licens til: Danish Police
Sports Association

Licensnr.: 2011-00003-Pol 
    Credits